V Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Gruta za nami!

W miniony weekend na terenie gminy Gruta w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych odbył się V Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Pierwszego dnia aż 171 zawodników z całej Polski zmierzyło się z 5 km odcinkiem trasy pomiędzy Grutą a Jasiewem. Na podium w kategorii  Żak oraz Młodzik  tryumfował klub UKS Copernicus Toruń, którego zawodnicy kolejno stawali na podium. Z kolei w kategorii Młodziczek tryumfowała Karolina Domianiak z ALKS Stal – Luks Grodno Nowogród, drugie  i trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Gruty – kolejno Kaja Bonas i Maja Tracka. Nasze zawodniczki nie miały sobie równych również w kryterium ulicznym w Łasinie – Kaja zajęła I miejsce, Maja tuż za nią.

Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się do Słupa, gdzie mimo upału odbył się wyścig na trasie Słup – Jasiewo – Gruta- Orle – Słup.

Bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii Młodziczka ponownie została Maja Tracka z czasem 0:33:11.

Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, niemal 30 stopniowe upały w trakcie trwania wyścigu wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa uznania.

Wójt Gminy Gruta Halina Kowalkowska  z uznaniem dla sportowej rywalizacji wręczała młodym zawodnikom Puchary oraz nagrody na mecie wyścigu w Słupie.

Szczegółowe wyniki wyścigu dostępne w załączeniu.

Wszystkim uczestnikom rywalizacji serdecznie gratulujemy udanych startów i zapraszamy za rok do naszej gminy!