Sportowcy z gminy Gruta na Medal! I to nie jeden!

Z największą przyjemnością informujemy, że aż 4 medale przywieźli zawodnicy wywodzący się z sekcji kolarskiej Omega Gruta działającej przy Gminnym Ludowym Klubie Sportowym w Grucie! W dniach 09-11.07.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Polski na torze w Szczecinie, gdzie Maja Tracka zajęła dwukrotnie I miejsce (w kategorii Omnium oraz w sprincie drużynowym), jak również II miejsce w sprincie indywidualnym. Podczas tych samych zawodów drugi z naszych zawodników Michał Rząca zajął III miejsce w sprincie drużynowym. Obecnie Maja Tracka przebywa na zgrupowaniu w Zieleńcu, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w sierpniu b.r. w Holandii.
Kolejne sukcesy odnieśli również „ciężarowcy”  z Klubu Sportowego „Horyzont” w Mełnie którzy usytuowali się tym razem nieco poniżej podium. W lipcu br. Borys Osuch zajął IV miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 17, natomiast jego brat Igor Osuch, który brał udział w Mistrzostwach Świata do lat 20 rozgrywanych w Uzbekistanie, zajął VI miejsce.
Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w dyscyplinach sportowych.
Cieszymy się, że spragnieni sukcesów sportowych, zarówno zawodnicy, jak i trenerzy i opiekunowie, mogą wreszcie cieszyć się sportowymi osiągnięciami! Ogromne brawa kierujemy również do trenerów oraz rodziców naszych zawodników, którzy na co dzień dbają o sportową aktywność swoich dzieci!