Kolejne sukcesy młodych ciężarowców

ciez124 października Halina Kowalkowska, wójt gminy Gruta, zaprosiła do urzędu Igora Osucha, brązowego medalistę Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 23-30 września 2017 roku w Prisztynie (Kosowo). Na spotkaniu obecny był również trener Zenon Osuch, współtwórca sukcesu Igora.

Prowadząca samorząd pogratulowała i nagrodziła medalistę, podkreślając, że to spory sukces młodziutkiego sztangisty. Podziękowała Igorowi, że rozsławia naszą gminę oraz życzyła mu jak najwięcej sukcesów w tej niełatwej dziedzinie sportowej.  I. Osuch w kategorii do 94 kilogramów uzyskał w dwuboju 241 kg (rwaniu 112, podrzut 129).

Minął miesiąc, a nasi ciężarowcy Igor Osuch i Miłosz Średziński z Klubu HORYZONT przywieźli dwa złote medale z mistrzostwa Polski do lat 15, które odbyły się w październiku w Białkach. Na tych samych zawodach Igor wygrał punktację siglera do lat 15 wszystkich wag.

Natomiast w Zamościu odbyły się mistrzostwa Polski seniorek i seniorów, gdzie wystąpiły nasze dwie zawodniczki – Sabina Bagińska, która zajęła II miejsce w kat. 90 kg oraz Oliwa Średzińska, zajęła V miejsce.

(r)

***

Sztangiści i Puchar Wójta Gminy Gruta

ciez_218 listopada w Grucie odbył się coroczny Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Wójt Gminy Gruta Haliny Kowalkowskiej. Wystartowali zawodnicy z klubów: Mrocza z Mroczy, Grom z Więcborka, Żuławy z Nowego Dworu Gdańskiego, Startu Grudziądz i oczywiście HORYZONRU.

Zawodnicy wystartowali w czterech grupach wiekowych: do lat 12, 15, 17 i 20. W zawodach udział wzięły również dziewczęta (rywalizacja bez ograniczenia wieku).

Zwycięzcy grup wiekowych: do lat 12 – Borys Osuch, do 15 – 1 m. Igor Osuch (II lokata Miłosz Średziński), do 17 – I m. Szymon Wintrowicz z Mroczy i do lat 20 – zwyciężył Mikołaj Giełdon (Nowy Dwór Gdański). W grupie dziewcząt wygrała Sabina Bagińska – Horyzont.

W punktacji siglera Puchar Wójt wygrał Sz. Wintrowicz, drugi był I. Osuch, a trzeci M. Średziński.

(tng)

***

Igor Osuch w Rzymie

ciez_3W sobotę 16 grudnia br. na pomoście w Rzymie na Mistrzostwach Unii Europejskiej wystąpi Igor Osuch, wychowanek Zenona Osucha z Klubu HORYZONT. Nasz ciężarowiec jest jedynym reprezentantem Polski do lat piętnastu.

Gratulując Igorowi udziału w tak znaczącej imprezie sportowej, trzymamy za niego kciuki! Prosimy, aby uczynili to też uczniowie szkoły w Grucie, do której uczęszcza Igor.

Z ostatniej chwili: Igor zdobył w Rzymie srebrny medal. Gratulacje!