W piątek 22 maja, Wójt Gminy Gruta Waldemar Kurkowski uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się w Grudziądzu na placu grudziądzkiej komendy PSP. Uroczystość połączona była z jubileuszem 150-lecia funkcjonowania straży pożarnej w Grudziądzu.
Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia, awanse i nagrody dla druhów OSP oraz funkcjonariuszy PSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Obchody były także okazją do przekazania nowego sztandaru dla grudziądzkiej komendy PSP oraz odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej jubileusz






