Podpisano umowę na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Boguszewie


Podpisano umowę na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Boguszewie
Wójt Gminy Gruta wraz ze Skarbnikiem Gminy Gruta podpisali umowę z firmą ROSMOSIS–WAWRZYNIAK GROUP Sp. z o.o. Sp.k. na realizację zadania pn. modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Boguszewie.
Wartość podpisanej umowy wynosi 597 563,50 zł brutto.
Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) – projektu pn. „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Gruta”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021–2027.
Celem inwestycji jest poprawa jakości wody oraz zwiększenie efektywności i niezawodności systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę. Modernizacja stacji to kolejny ważny krok w kierunku rozwoju nowoczesnej infrastruktury komunalnej na terenie Gminy Gruta.