Kolejne sukcesy młodych sztangistów

Duży sukces odnieśli nasi młodzi ciężarowcy z Klubu HORYZONT. W dniach 5-7 października na Mistrzostwach Polski U15 w Ciechanowie zdobyli dwa złote medale i – jak powiedział trener Zenon Osuch – zdeklasowali przeciwników! Na najwyższym stopniu podium stanęli Igor Osuch i Miłosz Średziński.

Igor osiągnął w dwuboju 276 kg (rwanie 127 i podrzut 149) i ustanowił nowy rekord Polski w kategorii plus 85 kg. Mało tego, ten wyjątkowo silny i ambitny sportowiec został też najlepszym zawodnikiem w kategorii sinclair. Z kolei Miłosz w kategorii do 85 kg wyrwał 105 kg, a podrzucił 125 kg (ogółem 230).

W zawodach startowali również Ksawery Witkowski (kat. do 50 kg i chociaż nie stanął na podium, to osiągnął dobry wynik 32 i 40 kg, zajmując 13 miejsce) i Borys Osuch (w kat. do 85 kg zajął 7 miejsce uzyskując w dwuboju 66 i 80 kg
– łącznie 146 kg).

Ogółem w Mistrzostwach Polski udział wzięło prawie dwustu zawodników.

Bez przesady wyniki naszych sztangistów uznać należy za znakomite. To niewątpliwie przede wszystkim ich zasługa, ale „ojcem” sukcesów jest trener Z. Osuch, który – tak jest przyjęte – również został odznaczony dwoma złotymi medalami.

Kolejny już raz w ostatnim czasie gratulujemy naszym sztangistom, którzy zasłużyli na gromkie i długie brawa!