Patryk Sapała-Niedzin laureatem Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Patryk Sapała-Niedzin z Gruty zdobył srebrny medal na XVI Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej. Finał rywalizacji miał miejsce w Pradze, na tamtejszym Uniwersytecie.

Jednak, by tam dotrzeć Patryk musiał pokonać konkurentów na trzech etapach eliminacji krajowych. Do rywalizacji przystąpiło aż 16.000 uczniów. W finale krajowym, który odbył się we Wrocławiu, Patryk zajął III miejsce, dzięki czemu wspólnie z 7 innymi osobami z Polski reprezentował nasz kraj w rywalizacji międzynarodowej. Drużynowo
niestety nie udało się zdobyć medalu, jednak w zawodach indywidualnych uczniowie z Polski zdobyli aż trzy złote medale oraz jeden srebrny – zdobyty przez Patryka.

Dzięki wynikom indywidualnym Polska zajęła II miejsce w klasyfikacji medalowej, tuż za reprezentacją USA.

Serdecznie gratulujemy Patrykowi sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Tekst: OK, foto: AN